Wszystko o nas

Nie masz produktów w koszyku.

Wartość: 0,00 zł

Piękny ślub czyli kwiaty na ślubie

Ślub

Marzeniem każdej panny młodej jest piękny i niepowtarzalny bukiet ślubny. Przy wyborze kwiatów kierujemy się ich kształtem, kolorami, zapachem. Wiązanka i panna młoda, muszą do siebie "pasować".

Klasyczne wiązanki, okrąge wykonuje się z mniejszych kwiatów np. miniaturowych róż, frezji, margaretek. Taka wiązanka pasuje do drobnej, filigranowej dziewczyny, ubranej w romantyczną, skromną suknię ślubną.

Innym rodzajem kompozycji są wiązanki strukturalne z większych kwiatów: storczyków, lilii, gerber. Obok kwiatów pojawiają się również inne motywy: liście, gałązki, wstążki, oryginalne dodatki. Takie wiązanki bywają dość duże, masywne, więc polecamy je kobietom o co najmniej średnim wzroście i figurze, w klasycznym stroju.

Na tej stronie możesz obejrzeć fotografie różnych wiązanek. Ich wybór jest raczej przypadkowy i bardzo niekompletny. Serdecznie zapraszamy do naszej kwiaciarni. Na miejscu, dysponujemy kilkoma katalogami wiązanek ślubnych. 

Kwiaty na ślubie

Do tej wyjątkowej uroczystości, którą jest ślub, w większości, przygotowujemy się długo i dokladnie. Chcemy, aby ten ważny dzień w naszym życiu był niepowtarzalny. Staramy się zapewnić mu dobrą oprawę. Starannie przygotowujemy jej elementy. Last, but not least - czyli małym , co prawda, ale ważnym akcentem ceremonii są kwiaty.

Wiązanka ślubna

Ostatnio tak się składa , że wiązanką ślubną nie może to być przypadkowy bukiet. Ważna jest jego forma i styl, a także dobór kwiatow i kolorów. Wiazanka ślubna powinna Młodych łączyć, a jednoczesnie nie wyróżniać się za bardzo. Należy ja starannie dobrac do stroju nowożeńców. Jest ona jakby wypadkową wyglądu ich obojga. W jej wyborze warto kierować się określonymi zasadami (zostały one szczegółowo przedstawione w poprzednim artykule, o wiązankach ślubnych i kryteriach ich wyboru).
Pamiętajmy zatem, że wiązanka ślubna podobnie jak suknia, fryzura i makijaż (które stanowią całość) muszą pasować do charakteru urody. W wiązance powinniśmy czuć się dobrze. Nie zamawiajmy wiązanki, która nie jest w naszym stylu, będzie niewygodna lub będzie zbytnio absorbowała nasza uwagę.
Z naszego doświadczenia widać, że najczęściej są zamawiane tradycyjne, okrągłe wiązanki; białe lub ecru. Preferowane kwiaty to, jak zwykle róże i kalle - kolorowe lub białe. Chociaż teraz w epoce postmodernistycznej kształty są coraz wymyślniejsze. Ostatnio zrobily się na przykład modne nad Wisłą berła; które zreszta popieramy. Często są one zrobione z czego popadnie, ważne by była długa ozdobna rączka, najlepiej z sizalu lub faszyny oraz by były kolorowe. Chociaż sa tez i style preferujące ponurość. Niektórzy floryści, idąc zapewne z duchem czasu, owijają wiązankę welonem, który kiedyś przysłaniał lico panny młodej.
Dla pana młodego tworzy się przypinke. Jest to miły akcent, teraz, podobnie jak kiedyś, chętnie noszony w butonierce. Z reguły przypinka jest mniej lub bardziej misternym dziełem komponowanym z kwiatów z wiązanki ślubnej.
Z reguły robienie wiązanki powierza się zaufanym florystom . W dobrej kwiaciarni można obejrzeć katalogi, zasięgnąć niezbędnych informacji, wysłuchać porad. Na naszej stronie Internetowej mamy zdjęcia ponad 100 wiązanek przez nas robionych oraz innych dekoracji weselnych.

Orszak weselny

Do ołtarza z parą młodą idą ich świadkowie. Zwykło się zamawiać kwiaty dla świadków -mała wiązankę dla druhny i przypinkę dla drużby - oczywiście również zharmonizowane z ich strojem. Pozostałe druhny i drużbowie we własnym zakresie. Można tylko przypomnieć biorącym ślub w środę o obowiązkowych sztuczkowych spodniach dla panów i kapeluszach, przybranych stosownymi kwiatami lub owocami dla pań.
W wielu kwiaciarniach do wiązanki dostaniemy gratis przypinkę dla pana młodego, jeśli nie - koniecznie ją zamówmy. Miło, gdyi pomyślimy o przypinkach dla najbliższych członków rodziny. Może to jedyny raz wepną kwiat do butonierki, która po to jest. Możemy pomyśleć o innym kolorze przypinek dla rodziny panny młodej i pana młodego - w ten sposób będą rozpoznawalni.

Co w Kościele

Zainteresujmy się jak wygląda na co dzień dekoracja ołtarza i oczywiście możemy poprzestać na tym co oferuje kościół. Możemy jednak zamówić swoją dekorację kwiatową. Po ceremonii zostawić - bądz zabrać na bankiet weselny. Można tez dekorowac kościół do spółki z innymi ślubami tego dnia.
Dekoracja kościoła to z reguły duża ikebana stojąca u stóp ołtarza i druga mniejsza na ołtarzu. Jeśli kościół jest duży i skąpy w światło, pomyślmy o ustawieniu wzdłuż ławek szpaleru wazonów z kwiatami sztucznymi, a w wersji lux - żywymi (nasza kwiaciarnia wypożycza dekoracje z kwiatów sztucznych na czas trwania ceremonii).
Ławki dekorujemy przypinkami z żywych kwiatów w połączeniu z tiulowymi kokardami ( w innej wersji mogą to być tylko kokardy).
W niewielkich kościołach bardzo romantycznie wyglądają zawieszone na ławkach bukiety polnych kwiatów.
Kwiaty na ołtarzu, w wazonach przy klęcznikach dla młodej pary, przy pierwszych ławkach przy wejściu, wonne bukieciki przypięte do ławek i dywan z płatków róż wiodący do ołtarza - na pewno uświetnią każdą ceremonię zaślubin.
Czasami mamy dodatkowy koszyczek płatków róż, którymi możemy obsypać nowożeńców . Płatki te zbieramy przez cały rok, cieszą się one coraz większym zainteresowaniem.

Balony w kwiatach czy kwiaty w balonach

Kwiatowych dekoracji nie może też zabraknąć podczas wesela. Kwiatami dekorujemy ściany i stoły. Możemy zawiesić , jak kiedyś, kwiatowe kule, koła a także całe girlandy kwiatów. Pięknie wyglądają stoły udekorowane kolorowymi albo białymi ikebanami . Kwiaty tez można położyć na stole, luzem albo na paterze. Ozdabiamy zarówno stoły, jak ich nakrycie. Możemy też ustawić w wysokich wazonach bukiety z żywymi kwiatami w różnych miejscach sali bankietowej; przy wejściu , po bokach, w holu. Takie wazony kwiaciarnie czasami wypożyczają, pobierając jedynie opłatę za kwiaty. Za młodą parą możemy ustawić kwiatowa bramkę albo powiesić coś na ścianie zamiast/obok dwu gołąbeczków . Na stole przed nimi stawiamy niską piękną kompozycję, która zdobi i nie zasłania.

Wehikuł - czyli czym do ślubu

Ostatnio ważnym elementem slubu stał się pojazd, którym przemieszczają się młodzi. Jest on tez obiektem wielu przemyślnych dekoracji. Jeśli dekorujemy powóz, to całość: konia, fiakra I dorożkę. W kwiaciarni, w której zamawiamy wiązankę ślubną zaproponują zapewne dekorację samochodu, którym pojedziemy do slubu, a zwłaszcza przyssawkę na której mocuje się płaski bukiet lub pojedyncze kwiaty - trzeba też zmusić kierowcę, aby z taką aranżacją nie jechał zbyt szybko. Czasami można za kucja wypożyczyć taka dekorację.
Sposobów dekorowania auta jest wiele. Możemy poprzestać na delikatnych, zwiewnych kokardach z małym akcentem kwiatowym przy klamkach. Możemy jednak skusić się na większą dekorację z żywych kwiatów, zwłaszcza lubimy girlandy, które niestety są cholernie drogie. W zasadzie kwiaty możemy rozmieścić na dowolnym fragmencie karoserii Jeśli podobają nam się balony, umocujmy je z tyłu auta. Zawsze to lepiej niż sznurek z puszkami. Powoli wychodzi z mody zwyczaj opasywania auta plastikowymi szarfami i sadzania z przodu lalek, słoni i innych "sztucznych" elementów, ale czemu nie?

Na ogół zamawiamy kwiaty na dwa tygodnie przed datą ceremonii . Dobrze jest jednak zarezerwować sobie wcześniej termin, aby uniknąć przykrej niespodzianki. Robiliśmy w naszej kwiaciarni wiązanki godzinę przed ślubem, ale dajmy czas florystom na przygotowanie odpowiednich kwiatów.

Chociaż z kwiatami możemy wszystko, nie należy jednak przesadzać. Umiar i prostota zawsze są dobrą stroną udanych dekoracji. Nie łączmy zbyt wielu wątków oraz wyważmy proporcje. Cieszmy się dniem, a w kwestii kwiatów zaufajmy florystom, choć dobrze jest wcześniej obejrzeć w kwiaciarni ich dokonania lub ich zdjęcia.

Bukiet zimowych stokrotek

Ślub to wyjątkowy dzień - szukamy dla niego odpowiedniej oprawy i środków wyrazu własnych myśli i uczuć. Każda panna młoda chce wyglądać tego dnia szczególnie pięknie, bo to najwspanialszy jej dzień.
Ostatnia przymiarka sukni ślubnej już wyznaczona, garnitur dla pana młodego wybrany, wizyta u fryzjera zamówiona - teraz jeszcze kwiaty... Będą one próbą określenie tego, co nieuchwytne, przemijające i ulotne; magicznie i nierozerwalnie związane z chwila ślubu.
Z kwiatami możemy wszystko. Możesz mieć kwiaty przypięte do sukni, możesz upiąć je we włosach, możesz stąpać po płatkach, - co chcesz zależy od Ciebie. Cała dekoracja kwiatowa kościoła i wnętrz, w których odbywa się przyjęcie, przyda blasku ceremonii zaślubin.
Wiązanka ślubna, ważny element ceremonii - to symbol i rzeczywistość. Zawarte są w niej dawne wyobrażenia i spełnione nadzieje. Jest czymś innym niż zwykły bukiet kwiatów. A jej mocna rączka dla niektórych była podporą przy wkraczaniu w nieznane.

Każdy kolor, ale musi być biały lub ecru

Wiązanka ślubna to kształt, kolor i funkcja, a dalej dopiero dobór kwiatów. Wydaje się, że najważniejszy w wiązance jest kolor. Wybieramy go wiedząc jak wygląda suknia i garnitur wraz z dodatkami. Ważne są również kolorystyka makijażu I fryzura panny młodej.
Połączenia monochromatyczne są gwarancją elegancji i harmonii. Jedna barwa konsekwentnie wypływa z drugiej, w taki sposób, że nawzajem się uzupełniają a nie kontrastują. Kwiaty w tym połączeniu pozostają w tonacji sukni, są dopełnieniem stroju. Harmonizują konsekwentnie stanowiąc jeden z elementów precyzyjnie zaprojektowanej całości.
Kolory kontrastujące dają mocny efekt. Czy go chcemy ? Korzystając z tego połączenia pamiętajmy, aby kolor dominujący nawiązywał do jakiegoś elementu stroju ślubnego.
W doborze barwy wiązanki pomogą dodatki, kolor może pochodzić ze stroju pana młodego, a także makijażu panny młodej. Wybieramy kolor dominujący i stosujemy go w bukiecie. Zwykle sprawdza się łączenie kolorów z jednej palety, np. suknia ecru, pomarańczowe koraliki, klipsy, pantofelki, lakier na paznokciach, szminka; u pana młodego pomarańczowa mucha i butonierka.

A może z tych, co właśnie kwitną za płotem

Stare fotografie naszych mam i babć bez kłopotu pozwalają określić porę roku, gdy brały ślub. Widzimy je z naręczem bzu - wiosna, bukietem róż - lato. Dzisiaj bez względu na porę roku możemy mieć wiązankę z konwalii albo storczyków, w środku zimy możemy zapragnąć stokrotek i tulipanów. Możliwości są zaskakujące, ogrodnicy prześcigają się w propozycjach całkowicie lekceważąc sezonowość. Współczesna moda, korzystając z tego niewiarygodnego bogactwa zręcznie manewruje formą i środkami, aby wyczarować coraz to nowsze kompozycje. Daleko odeszliśmy od wzorca - bukiet z jednego rodzaju kwiatów, które właśnie kwitną w ogrodzie.

Róże czy kalla?

Na pytanie jaka była wiązanka? Najczęściej odpowiadamy z jakich kwiatów była zrobiona. Wielu uważa, że wybór wiązanki to właśnie wybór kwiatów. Pamiętajmy jednak, że niektóre z nich szczególnie pasują do konkretnych pór roku. Ponad to: wiosną i latem dobrze wyglądają bukiety lekkie i wesołe zaś jesienią i zimą - cięższe, o barwach mocniejszych, nasyconych, a innym razem wręcz lodowatych.
Coraz rzadziej decydujemy się na ułożenie wiązanki z jednego rodzaju kwiatów. Często elementem dekoracyjnym są szypułki albo płatki, nawlekane na nitkę lub drucik. Czasami używamy elementy z zupełnie innej bajki, np. puch ptasi, plasterki pomarańczy.
Zamawiajmy te kwiaty, które lubimy. Słuchajmy jednak rad jak zachowują się one w wiązance.

Forma i nic ponad to

Kształt wiązanki to cała historia. Tutaj wybór jest niemal tak duży jak przy doborze kwiatów. W katalogach, zwłaszcza wiązanek nowoczesnych, znajdziemy mnóstwo form. Stary podział na wiązanki klasyczne, angielskie, fantazyjne i biedermajer już nie działa. Bo jak zakwalifikować na przykład wiązankę w kształcie dzidy?
Floryści epoki postmodernizmu tworzą kwiatowe kaskady, boa i mufki, a także romantyczne wianki, berła i tuby. Zdarzają się także luź no związane kwiaty lub wręcz tylko jeden i to bez liści.
Ciekawe, że mimo wielu możliwości najczęściej wybieranym kolorem jest ecru, a kształt najbardziej tradycyjny - na okrągło.
Formalnie wiązanka powinna iść śladem sukni. Jeśli strój panny młodej romantycznie otula sylwetkę, należałoby skomponować również romantyczną wiązankę, jeśli suknia techno, to i wiązanka z durszlaka.
Pamiętajmy żeby wiązanka nie była większa od właścicielki, i to ją ma być widać, a nie jej wiązankę.

W wiązance powinniśmy czuć się dobrze. Nie zamawiajmy wiązanki, która nie jest w zgodzie z naszym charakterem (nie w naszym stylu), będzie niewygodna lub będzie zbytnio absorbowała nasza uwagę.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej
x